(Polski) Recenzja: Jericco – Jericco (EP)

08.09.2011

 

 
 
Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Twitter
 • email
 1. Wojciech82

  %A %B %e%q, %Y o godz. %I:%M %p

  Jest i Jericco!!!!!!!!!!!! Zespół który już wiele udowodnił aczkolwiek cały czas mam wrażenie że jeszcze nie pokazał wszystkiego. Czekam na oficjalny album długogrający i szczerze nie mogę się doczekać. Wyszła w/w “Ep”, jest i nowy single “Nice To See You” również udany, najprawdopodobniej zapowiadający pierwszy oficjalny album. Od jakiegoś czasu moją stroną startową na kompie jest ich profil na “My Space” i pierwsze co robię włączam ich pioseneczkę a dopiero potem zaczynam swój dzień. Aż dziw bierze że w jednym zespole występują Izraelczyk ( basista Roy Amar) i Palestyńczyk (klawiszowiec Fatah Sabawi) (A jednak jest się w stanie przezwyciężać różnice kulturowe i światopoglądowe tychże Nacji, i dobrze że robią to przez pryzmat muzyki jakże jakiej muzyki; stąd również wzięły się na “Ep” trafnie nazwane przez Ciebie “dźwięki arabskiej pustyni”). Nie ulega wątpliwości że mamy jedną z największych zapowiedzi jeśli chodzi o australijską scenę “progresywną”. Jak będzie pokaże czas a wraz z nim nadejście nowej płyty.

  Jesteście bodajże pierwszym polskim portalem który coś o nich napisał.

  Ps. Może wzięlibyście na warsztat kolejną kapelę rodem z Melbourne: Slepp Parade z płytą “Things Can Always Change” wydaną w 2008 roku i jak na razie jedyną w ich kolekcji . Od dłuższego czasu zapomnianą przez mnie, aczkolwiek po paru wejściach na wasz profil i po poczytaniu co nie co o australijskiej scenie, odświeżyłem trochę pamięć i powróciłem do ponownego odsłuchu. Muzycznie zespół w innej stylizacji niż w/w, ale za to bardziej progresywny. Pozdrawiam Serdecznie

   
  • RockOko - Admin

   %A %B %e%q, %Y o godz. %I:%M %p

   Znamy Sleep Parade. W rzeczy samej to kolejny ciekawy projekt z Australii. Z tymże tak jak w Jericco wokal jest wysoki, ale jak pisaliśmy w recenzji, łapie się jeszcze w bezpiecznym zakresie, tak falsetowe okolice SP ciągną już trochę zbyt mocno wysoko. Ale sama muzyka jak najbardziej zacna.

    
 

Rock Oko © Wszystkie prawa zastrzeżone. Serwis zaprojektowany przez www.fingerprintweb.pl. Projektowanie serwisów i pozycjonowanie stron.