Wywiad: Zenek Kupatasa / Kabanos

04.10.2012

A póki co tańczę boso w krzakach. I razem z wiatrem latam degustując w smakach. Unoszę się na łaskotkach róży. Wypijam nektar z purpurowiej letniej burzy.

Wszystko co pachnie, żyje, płonie i przygasa. Wszystko co rodzi się, kosmiczna życia masa. Wszystko co piękne, co dojrzewa, lata, pluska. Psy, krowy i kapusta!”

Fragment utworu „Psy, krowy i kapusta”

(z płyty „Kiełbie we łbie”)

Kabanos. Świadomi propagatorzy dystansu. Zdystansowani piewcy świadomości. Pierwszy garnitur polskiej branży mięsnej na drzewcu z suchej kiełbasy dumnie powiewający sztandarem dwuznaczności. Muzyczny kameleon z szelmowskim uśmiechem na przemian serwujący lekki pstryczek przyjemnej melodii i cieżką piąchę miażdżącego riffu. Przed koncertem w Piasecznie, który rozpoczynał jesienną trasę zespołu – „Kiełbie we Łbie Tour 2012″, miałem okazję spotkać się z wokalistą, tekściarzem, dyrektorem muzycznym, liderem artystcznym, naczelnym kierownikiem produkcji, nadojcem chrzestnym klanu, głównym pociągowym wszesznurków Kabanosa, czyli Zenkiem Kupatasą. W sobotni, wrześniowy wieczór zasiedliśmy na zapleczu lokalnego ośrodka kultury i jedną dłonią dzierżąc mikrofonowe berła, a drugą drapiąc sie wzajemnie po brodach, przeprowadziliśmy konwersację na zaiste rozmiate zagadnienia. Miłość, marzenia, banały, pozory, Jim Carrey i „unsed fots teling”- to tylko kilka wybranych smaczków. Wszystkie pozostałe rodzynki są do wybrania z poniżej zapodanego kiełbasianego budyniu. Szukajcie, a znajdziecie. Dziergajcie, a nie zmarzniecie. Paszli:

Zagadnienie nr. 1: Liść agawy, taczka trawy, podejście i i obawy

Zagadnienie nr. 2: Żul w operze

Zagadnienie nr. 3:  Szczeleszczący szept szuwarów

Zagadnienie nr. 4:  Mieląc ozorem pozoru

Zagadnienie nr. 5:  Zenon, Kabanos i jad kiełbasiany

Zagadnienie nr. 6:  Kabanos, Zenon i tort maślany

Zagadnienie nr. 7 : A na koniec się rozmarzyliśmy

Outro:

Tekst i zagadnienia: Krzysztof Bienkiewicz vel Jan Salceson Świeższy

 
 
Podziel się na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Twitter
 • email
 1. Kokos

  05.10.2012 o godz. 16:03

  Dzieki za znakomity wywiad.

   
 

Rock Oko © Wszystkie prawa zastrzeżone. Serwis zaprojektowany przez www.fingerprintweb.pl. Projektowanie serwisów i pozycjonowanie stron.